Przeskocz do treści

NAJPOPULARNIEJSZA ŁĄKA KWIETNA NA OPOLSZCZYŹNIE ZYSKAŁA NOWE SIEDZISKA [ZDJĘCIA]

Najpopularniejsza Kwietna Łąka na Opolszczyźnie znajduje się w Moszczance, właśnie to miejsce zapoczątkowało w regionie modę na sadzenie Kwietnych Łąk. Została stworzona przez prywatną osobę, pszczelarza z zamiłowania i zawodu Jarosława Gerczaka. Następnie udostępnił ją publicznie w pełni darmowo dla wszystkich odwiedzających. Jest tylko jedna zasada, nie wolno niszczyć łąki.

Czy Kwietna Łąka musi kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych? Jarosław Gerczak udowadnia, że nie. Wystarczy tylko odrobina dobrej woli. Łąka którą on społecznie stworzył zajmuje około 20 arów, a koszt jej obsadzenia wyniósł zaledwie 750 zł. Znajdowała się tam mieszanka 40 kwiatów i ziół.

Jak zapowiada Jarosław Gerczak, łąka zostanie ponownie obsiana już w bieżącym miesiącu, czyli lipcu 2020 r.

Jego altruizm zaraził innych, którzy postanowili wspomóc jego działania. Dzięki temu od wczoraj na Kwietnej Łące w Moszczance przybyło więcej całkowicie naturalnych siedzisk. Ławki wykonane zostały całkowicie bezpłatnie przez OSP Moszczanka z pnia drzewa, który został dostarczony tak samo bezpłatnie przez Nadleśnictwo Prudnik.

– Pragnę z tego miejsca serdecznie podziękować Nadleśnictwu Prudnik za dostarczenie całkowicie za DARMO pięknego pnia jako materiał na ławkę do siedzenia (…) Dziś pień drzewa został powycinany starannie tak by móc na nim wygodnie usiąść, a przyczynił się do tego społecznie nasz Prezes OSP Moszczanka Marcin Wolski. Dziękujemy za Waszą tzw. cegiełkę, która została w to miejsce włożona i będzie służyła dość długo, cieszy mnie, że ludzi o dobrych sercach nie brak – mówi Jarosław Gerczak twórca i autor kwietnej łąki w Moszczance 

Źródło i zdjęcia: Moszczanka24 – Jarosław Gerczak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: