Przeskocz do treści

NYSA: AKWA MARINA – ZAPŁACISZ ZA WEJŚCIE NAWET W NOCY!

Teren przy Jeziorze Nyskim, dawniej należał do NOR – Nyskiego Ośrodka Rekreacji, za wstęp na teren ośrodka pobierana była opłata do godzin popołudniowych – najprawdopodobniej do 18:00. Następnie ośrodek przejęła Agencja Rozwoju Nysy, lecz nie na długo. Aktualnie ten teren należy do Spółki Gminnej AKWA i nazywa się AKWA MARINA – a płacić za wstęp trzeba nawet do godziny 22:00.

Temat opłat wzbudza kontrowersję wśród mieszkańców Nysy i wywołał sporą dyskusję w grupie facebookowej Nysa – Wszyscy Mieszkańcy. Wielu mieszkańców jest oburzonych tą sytuacją i podkreślają, że opłata bardzo często jest absurdalna.

– Ostatnio byłam na spacerze z dziećmi i chciałam wejść żeby tylko lody dzieciom kupić, to nie chcieli wpuścić bo bilety trzeba kupić, to są żarty – pisze obudzona Pani Marzena

– Ostatnio chciałam się przejść o 21. 30!! (rundkę asfaltówka) po prostu!! I co patrzę się i siedzi pan i mówi że wstęp trzeba zapłacić , to są kpiny!! Rozumiem już w godzinach plażowania, ale prawie w nocy?? – dodaje Pani Aleksandra

Lecz, to nie jedyne negatywne komentarze. Oburzeni są także rowerzyści, ponieważ nie mogą swobodnie przejechać przez ośrodek, bez korzystania z jego usług.

– UWAGA ROWERZYŚCI co roku ten sam problem !!! Kazano mi zapłacić bilet wstępu na ośrodek na Skorochowie wracając z trasy. A czemu? Bo pan Łukasz kierownik obiektu (słowa pracownika na „bramce”) powiedział, że to teren prywatny i nikt za darmo nie przejedzie! Oczywiście dałam nogę bo mam gdzieś absurdalne zakazy i nakazy pana Łukasza – ostrzega Pani Zofia

Oczywiście znajdują się także obrońcy, podkreślający, że opłata istniał od zawsze, a plaże trzeba utrzymać.

– Niespodzianka, tam zawsze w sezonie był wstęp (wisiała kartka od kiedy do kiedy) więc nie rozumiem problemu… Glony czy nie, plażę trzeba utrzymać. Skandal, że ktoś robi z tego problem. – komentuje Pani Monika

Jednak największe kontrowersje budzi zakaz dostępu do lini brzegowej jeziora (tak twierdzą mieszkańcy), które to jest publiczne. A zgodnie z obowiązującym prawem dostęp do wód publicznych powinien być swobodny, o czym mówi Art. 232 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne.

– W dniu wczorajszym 21.06. 2020 o godzinie 17:45 razem ze znajomymi i ich rodzinami chcieliśmy zobaczyć stan wody przy plaży na jeziorze Nyskim przy temperaturze 16 stopni Celsjusza. Będąc przy bramie wejściowej napotkaliśmy kasjera który powiedział że wejście na ośrodek jest płatne od osoby dorosłej 4 zł a od dziecka 3 zł. A od godziny 22:00 jest wstęp wolny. Żeby zrobić spacer trzeba było zapłacić jeśli chodzi o nas to 36 zł. A takich rodzin i osób które chciały pospacerować w chłodnym dniu było dużo.. – napisał oburzony Pan Grzegorz.

Wystąpiliśmy z zapytaniem do ośrodka rekreacji AKWA MARINA o następującej treści: – „Szanowni Państwo, Czy jest możliwość swobodnego i bezpłatnego dostępu w odlegości do 1,5 m od linii brzegowej Jeziora Nyskiego znajdującej się na terenie ośrodka rekreacji „AKWA Marina” w Skorochowie.” – Aktualnie czekamy na odpowiedź.

Zdjęcia: Pani Klaudia, Pan Grzegorz, Pani Zofia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: