Przeskocz do treści

NYSA: KTOŚ ZROBIŁ SOBIE DZIKIE WYSYPISKO PRZY OGRÓDKU DZIAŁKOWYM STARSZEGO MAŁŻEŃSTWA!

W Nysie wiele osób posiada ogródki działkowe przy tzw. ROD`ach. Rodziny mogą tam spokojnie spędzić czas, wygrzać się na słońcu, odpocząć od hałasu w przyjemnej atmosferze zapachu kwiatów, owoców i warzyw. Lecz, jednak tak nie jest przy każdej działce.

Jeden z takich ROD`ów znajduje się przy ul. Jagiełły 26B. Jest to piękne miejsce, z wieloma zadbanymi działkami, z pewnym „małym” nieładnie pachnącym wyjątkiem! Działką nr 283 opiekuje się starsze małżeństwo, dla których była ona całym życiem. Obydwoje kochają naturę. Starszy Pan jest także pszczelarzem, od lat zajmuje się pszczołami zamieszkującymi ogródki – niestety, ktoś pod ich płotem urządził sobie nielegalne wysypisko śmieci.

Do Marcina Janika, Redaktora Naczelnego Faktów Opolskich napisała ich wnuczka, Beata Gałowska z prośbą o interwencję.

– Dzień dobry. Piszę, bo wiem, że jest Pan bardzo zaangażowany w działania społeczne. Piszę w imieniu moich dziadków. Działka jest dla nich całym życiem. Babcia ma 82 lata a dziadzio 89. Na ten moment są osobami schorowanymi, z demencja, chorobami układu ruchu, pod stała opieką swoich córek. Pod ich działką ktoś urządzili sobie składowisko śmieci, być może to chęć wykorzystania nieporadności starych schorowanych ludzi. – napisała wnuczka, Beata Gałowska.

Sąsiedzi działkowi próbowali wspomóc starsze małżeństwo zgłaszając sprawę do prezesa ROD. Niestety bezskutecznie. Próby kontaktu telefonicznego ze strony naszej redakcji, także były bezskuteczne.

– Zależy naszej rodzinie jak i sąsiadom z działek by te ostatnie lata życia mogli spędzić odpoczywając w otoczeniu miejsca, o które dbali całe swoje życie. – dodaje zatroskana wnuczka.

Na ten moment rodzina jak i nasza redakcja, czeka na odpowiedź Prezesa Zarządu ROD na oficjalne pismo z prośbą o zajęcie się sprawą. Poleciliśmy także, aby powiadomić policję. Ponieważ zaśmiecanie podlega pod kodeks wykroczeń i podlega karze grzywny do 500 złotych.

Z dnia na dzień, niestety śmieci jest coraz więcej. Do tematu będziemy wracać, a Was, Ciebie prosimy o udostępnienie. Nacisk medialny potrafi zdziałać cuda – niech artykuł dotrze do „śmieciarzy” i niech przekonają się, że nie są bezkarni!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: