Przeskocz do treści

PRUDNIK: ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ i ZAMIESZKAJ W PEŁNI WYPOSAŻONYM MIESZKANIU [UDOSTĘPNIJ]

Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie w Prudniku poszukuje kandydatów na niezawodowe i zawodowe rodziny zastępcze, a także rodzinne domy dziecka – osób z otwartym sercem, odpowiedzialnych i gotowych do opieki nad dziećmi.

Zadaniem rodziny zastępczej jest stworzenie dziecku lub dzieciom warunków właściwych do prawidłowego rozwoju zarówno fizycznego, psychicznego, jak i społecznego m.in. poprzez zapewnienie dzieciom prawidłowej edukacji, rozwoju zainteresowań, zagwarantowanie odpowiednich warunków bytowych, organizacji czasu wolnego oraz wypoczynku.

Na każde dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej przyznawana jest comiesięczna pomoc pieniężna na jego częściowe utrzymanie. Ponadto każdej rodzinie zastępczej zapewniana jest według potrzeb pomoc, m.in.: psychologa, radcy prawnego, pedagoga i pracownika socjalnego.

Powiat Prudnicki gwarantuje pomoc w utworzeniu odpowiednich warunków bytowych i mieszkaniowych dla dzieci, w szczególności użyczenie mieszkań w wolnostojącym domu jednorodzinnym w centrum Prudnika:

  • I – piętro – salon z jadalnią, kuchnia, łazienka, 3 pokoje
  • II – piętro – salon z jadalnią, kuchnia, łazienka, 6 pokoi

wyposażonych w meble, sprzęt RTV, AGD, inne elementy niezbędne dla prowadzenia rodziny.

Szczegółowych informacji udziela telefonicznie lub osobiście: Kierownik PCPR Jolanta Barska tel.: (77) 436 29 90 / Tel.:/Fax: (77) 436 91 25

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: