Przeskocz do treści

NYSA: NDK beneficjentem programu „Kultura w sieci”

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu dotacyjnego Kultura w sieci, finansowanego ze środków MKIDN. Nyski Dom Kultury znalazł się wśród 1200 beneficjentów projektu ,,Kultura w sieci”. Łącznie Ministerstwo przeznaczy na program 60 000 000 złotych.

O fundusze starało się 5 948 wnioskodawców. Fundusze przeznaczone są na wsparcie i rozwój działalności kulturalnej i artystycznej w sieci czasie epidemii koronawirusa. Wszystkie efekty działań dostępne będą za darmo w Internecie. 

– Dom Kultury do tej pory nie musiał posługiwać się w takim stopniu komunikacją z widzami poprzez sieć (…) po prostu robiliśmy 179 imprez w roku, to powodowało, że mieliśmy tak duże obłożenie w Domu Kultury, że nie potrzebowaliśmy tej drogi komunikacji. Teraz kiedy nie możemy tego robić, przeszliśmy w kierunku działania takiego, które z jednej strony nie zastępuje faktycznego działania kulturowego na społeczeństwo, ale uzyskujemy rodzaj takiego bodźca, który spowoduje, że w przyszłości ludzie słysząc nasze krótkie prezentacje audio-wizualne, będą chcieli do nas przyjść. – mówi Marek Kędzierski, Dyrektor NDK

Zajęcia online w Nyskim Domu Kultury wejdą na kolejny poziom możliwości, dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci. Z funduszy zostaną zrealizowane:

  • wirtualne zajęcia taneczne,
  • nauka gry na instrumentach,
  • czy chociażby lekcje szachów. 

– Ta droga ma służyć temu, żeby zachęcić (red. mieszkańców) na przyszłość. Żeby pokazać że żyjemy, jesteśmy, nie zapomnieliśmy nic z tego co robiliśmy, co robimy, tylko ponawiamy naszą ofertę. Za kilka miesięcy, za miesiąc tego nie wiemy, jesteśmy wstanie natychmiast uruchomić działalność. Do tego celu służy projekt pt. „Kultura w Sieci”, który pozwala nam przez kolejne 6 miesięcy rozszerzyć bardzo szeroko naszą aktywność kulturową zawartą w pigułce – która zaciekawi i zainteresuje. – dodaje Marek Kędzierski.

Zachęcamy do odsłuchania całej wypowiedzi Marka Kędzierskiego, Dyrektora Nyskiego Domu Kultury.

Źródło: Dominika Michna – Nyski Dom Kultury / Narodowe Centrum Kultury

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: