Przeskocz do treści

Oszuści w centrum Nysy? Publikujemy ostrzeżenie czytelniczki.

Jedna z naszych czytelniczek zwróciła się do nas z prośbą o publikację informacji na temat próby wyłudzenia pieniędzy na rzekomo chore dzieci przez osoby pochodzenia romskiego w Nysie. Ich sposób działania polega na „sprzedaży” kwiatka w cenie nie mniejszej niż 20 zł. W przypadku odmowy rzekomy oszust otwiera notes w kratkę wielkości A6 z wklejonym zdjęciem chorego noworodka.

– Chodzi konkretnie o cyganów którzy co jakiś czas łażą po centrum i wciskają kwiatki w zamian za opłatę nie mniejsza niż 20 zł. że to niby na chore dzieci. – informuje nas czytelniczka Ewelina – jak już go od niego weźmiesz to otwiera notes w kratkę wielkości a6 z wklejonym zdjęciem chorego noworodka – dodaje czytelniczka.

Ale wiecie, plotki plotkami – ile w nich prawdy nie wiadomo. Dlatego sprawdziliśmy w ministerstwie, jakie zbiórki aktualnie realizowane są na terenie Nysy. Okazuje się, że prowadzone są tylko trzy zbiórki publiczne i żadna z nich nie pasuje do opisywanego sposobu zbierania pieniędzy, ani do celu.

Czytelniczka twierdzi, że to nie pierwsza ich próba oszustwa.

Kiedyś robili listy kto i ile wpłacał i żądali nr pesel. Nie wiem jak dokładnie teraz to wygląda bo pogoniłam ich, a teraz żałuję… Mogłam chociaż zdj im zrobić – dodaje Ewelina.

Warto ostrzec znajomych przed prawdopodobną próbą oszustwa – udostępnij informację dalej.

Obraz majami90 z Pixabay

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: