Przeskocz do treści

RESCUE TEAM – obalają mity i przedstawiają fakty

W dobie tak łatwego dostępu do informacji, bardzo często nieprawdziwych powstała grupa o nazwie Rescue Team. Postanowili połączyli swoje siły oraz wiedzę, aby obalać mity związane z medycyną. W ich teamie znajdują się osoby z 4 grup zawodowych: pielęgniarki, położne, lekarze oraz ratownicy medyczni.

Część z nich dopiero zaczyna swoją ścieżkę na studiach, inni kończą je kończą lub pracujące w zawodzie. Także rozpiętość wiekowa jest naprawdę duża. Są otwarci na kolejnych członków. Jak na razie jest ich jedenaścioro.

Ich kanał na Youtubie i Instagramie już ruszył. W dniu 12 maja 2020 roku, na YT będzie wyemitowany premierowy odcinek, pt. „Czym jest dla Ciebie położnictwo/pielęgniarstwo/ratownictwo medyczne…?”. W najbliższym czasie wyemitują odcinki w których będą mówić o sytuacji w Polsce związanej z Covid-19 oraz o apelu „stop przemocy wobec medyków”.

Filmy na youtubie będą się pojawiały dwa razy w miesiącu. Posty na instagramie raz w tygodniu, a relacje co 2-3 dni.

Zachęcamy do zaobserwowania ich pod linkami:
YouTube / Instagram

Z wielką przyjemnością, przedstawiamy Wam Rescue Team:

Literka R – Nazywam się Oliwia, studiuję na Uniwersytecie Zielonogórskim, jestem na 3 roku pielęgniarstwa. Od roku prowadzę youtube o tematyce głównie pielęgniarskiej – i nie tylko. Pomysł na team zrodził się w mojej głowie nie dawno, widzowie są ciekawi innych zawodów, taki był początkowy zamysł teamu – wywiady z innymi medykami, jednak patrząc po tym co się dzieje obecnie w Polsce, pomysł nabrał więcej sensu. Chcemy mówić głośno, jednym głosem, obalać mity i stereotypy, aby „odczarować” te zawody, tę Ochronę Zdrowia, oraz promować współpracę między nami – medykami. Mam wiele hobby, zwłaszcza takich artystycznych, ale moją największą pasją jest pielęgniarstwo. Moim marzeniem jest zostać instrumentariuszką aby móc asystować przy zabiegach. Bardzo lubię też dzieci, dlatego to mój odwieczny dylemat by połączyć chirurgię i dzieci, może kiedyś będę pracować na chirurgii dziecięcej?

Literka E – Nazywam się Oliwia. Mieszkam w Bielsko-Białej. Studia pielęgniarskie ukończyłam w PWSZ w Nysie. Pracowałam na bloku operacyjnym i w gabinecie zabiegowym w Poradni Lekarza Rodzinnego. Lubię pracować w energicznym i pozytywnym zespole. Uwielbiam zastrzyki, pobierać krew i widzieć jak ktoś się dzięki mnie uśmiecha.

Literka S – Jestem Wiktoria i studiuję na pierwszym roku pielęgniarstwa na Medycznym Uniwersytecie w Białymstoku. Kocham ludzi przez co uwielbiam się nimi otaczać. Studia są dla mnie dużym wyzwaniem i świetną możliwością do poszerzania horyzontów. Lubię działać i dawać z siebie sto procent.

Literka C – Nazywam się Agnieszka. Pracuję jako ratownik medyczny w pogotowiu, na transportach miedzyszpitalnych oraz na karetce w hucie Katowice. Zostałam ratownikiem medycznym ponieważ od zawsze była to moja pasja i marzenie, a oprócz tego bardziej mogę przysłużyc się Ojczyźnie. Do rescue team dołączyłam, aby móc dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi ludźmi.

Literka U – Kornelia, przyjaciele nazywają mnie Kornela lub Kornelka. Studiuję ratownictwo medyczne we Wrocławiu. Urodziłam się w tym mieście i uwielbiam je całym serduszkiem. Moją pasją jest żeglarstwo, snowboard i pływanie. Jestem szalona, zwariowana i zdecydowanie nie potrafię usiedzieć w jednym miejscu! Lubię działać, nie są mi straszne ciężkie warunki związane z tą pracą.

Literka E – Hej! Nazywam się Karolina i mieszkam w Gdańsku. Ukończyłam studia magisterskie na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Obecnie odbywam Specjalizacje Rodzinną. Od 3 lat wykonuję  obowiązki pielęgniarki w przychodni z medycyną pracy. Uwielbiam swoją pracę i ludzi, których w niej spotykam. Najbardziej cieszy mnie, gdy pacjenci wychodzą z uśmiechem i mówią, że nic nie bolało. Daje mi to ogromną satysfakcję.

Literka T –  Monika Kowalska (41) licencjat pielęgniarstwa, pielęgniarka pediatryczna z 20 letnim doświadczeniem zawodowym. Pracuje w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 w Bydgoszczy  w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii. Moim marzeniem było pomaganie dzieciom chorym dlatego wybrałam pielęgniarstwo po liceum ogólnokształcącym. Holistyczne i empatyczne podejście do chorego dziecka i współcierpiącej rodziny to dewiza mojej praktyki zawodowej. Profesjonalizm w pracy to ograniczenie cierpienia chorego dziecka a jego uśmiech dodaje mocy do dalszej pracy.

Literka E – Rafał Kowalski (44) mgr pielęgniarstwa, spec. piel. anestezjologicznego i intensywnej opieki. Z pielęgniarstwiem anestezjologicznym związany od 20 lat. Pracuje w prywatnej opiece medycznej Szpital Eskulap w Osielsku na bloku operacyjnym oraz w opiece długoterminowej – wentylacji mechanicznej dzieci i dorosłych w ich miejscu zamieszkania . Uczestniczyłem w tworzeniu pierwszej w Polsce wentylacji mechanicznej w domu chorego. Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego pielęgniarstwo było moim wyborem w trudnych latach 90 tych. Celem było połączenie moich wartości humanistycznych i chrześcijańskich z pracą zawodową dzięki której mógłbym utrzymać rodzinę i spełnić swoje marzenia. Pomysłem było pielęgniarstwo, które sprostało mojej wizji. Chcemy dzielić się naszym doświadczeniem z młodszymi koleżankami i kolegami, promować pielęgniarstwo i łamać stereotypy. A jesteśmy tu razem dzięki szczerości i otwartości Koleżanki Oliwii Radzimskiej, która ujęła mnie przekazem swojego autorskiego kanału na You Tube.

Literka A – Mam na imię Adrian i jako ratownik medyczny praktyk od 11 lat pracujący w Zespole Ratownictwa Medycznego (ambulansie) w Nowym Szpitalu w Nakle i Szubinie, udzielam pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia zawodowo. Wcześniej pracowałem jako ratownik medyczny w SOR Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy. Jestem także, starszym specjalistą ds. szkoleń Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy aktywnie prowadzę oraz organizuję szkolenia dla kadry medycznej. Od kilku lat jestem wykładowcą przedmiotu Medycyna Ratunkowa na kierunku Lekarskim UMK Toruń Collegium Medicum w Bydgoszczy. Wcześniej pracowałem na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Państwowej Uczelni im. Stanisława Staszica w Pile- kierunek ratownictwo medyczne. Swoją wiedzę przekazuję również w Wyższej szkole Bankowej w Bydgoszczy i Toruniu na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ratunkowego, aktywnie propagujący wiedzę z pierwszej pomocy oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy
Twórca firmy szkoleniowej prowadzącej od 10 lat szkolenia w zakresie pierwszej pomocy oraz ratownictwa medycznego. Właściciel bloga o pierwszej pomocy oraz kanału edukacyjnego na YouTube gdzie propaguje, zachęcam, dziele się wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy.

Literka M – Klaudia: studiuję we Wrocławiu, pochodzę z Jawora. W tym roku kończę położnictwo, planuje iść dalej w kierunku medycznym. Uwielbiam neonatologię, swoje miejsce widzę na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka. Jednak wbrew stereotypom jako położna potrafię zajmować się kobietami w każdym momencie ich życia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: