Przeskocz do treści

Pierwsze połączenie w niezależnej sieci 5G [WIDEO z testu]

SHENZHEN, Chiny, 27 kwietnia 2020 r. Firma Fibocom, wiodący dostawca rozwiązań modułów bezprzewodowych z wbudowaną łącznością komórkową na potrzeby IoT, z dumą ogłasza, że moduły 5G FG150 i FM150 właśnie nawiązały pierwsze połączenie transmisji danych end-to-end w ramach niezależnej sieci 5G China Mobile. Prędkość pobierania przekroczyła 100 Mbps. 

Moduły 5G FG150 i FM150 firmy Fibocom to pierwsze moduły 5G na platformie Qualcomm SDX55 oferujące usługi transmisji danych w niezależnej sieci 5G SA w Chinach. 

– Moduły bezprzewodowe to niezbędny element komunikacji między terminalami IoT i stacjami bazowymi. Jako wiodący na świecie dostawca modułów IoT, jesteśmy dumni z tego, że nasze moduły 5G osiągnęły kolejny kamień milowy badań i rozwoju w branży – skomentował Tiger Ying, główny dyrektor wykonawczy firmy Fibocom. – Przeprowadzenie pierwszej transmisji danych w sieci 5G SA to ważny krok do przodu w kierunku wdrożenia wszystkich trzech funkcji 5G (eMBB, uRLLC, mMTC) w branży IoT. Sukces ten pomoże naszym klientom w przyspieszeniu wdrożenia zastosowań przemysłowych 5G na dużą skalę – dodał dyrektor. 

Test został przeprowadzony na module 5G FM150 firmy Fibocom z kartą SIM 5G China Mobile w częstotliwości sieci n41 w Shenzhen Mobile 5G Joint Innovation Center. Moduł 5G FM150 firmy Fibocom dokonał rejestracji w sieci SA 5G i otworzył sesję PDU. W procesie komunikacji 5G SA otwarcie sesji PDU jest symbolem pomyślnego nawiązania połączenia. 

Moduły 5G FG150 i FM150 firmy Fibocom obsługują architektury 5G SA i NSA, zapewniając zintegrowane, wielosieciowe rozwiązanie kompatybilne z globalnymi pasmami fal milimetrowych i 5G Sub 6 w standardach LTE i WCDMA. Tym samym zmniejszają wysokość inwestycji koniecznych we wczesnych etapach wdrożenia 5G i pomagają klientom w szybszym odejściu od starszych linii produktów na rzecz produktów 5G. 

Moduły 5G firmy Fibocom mają globalny zasięg i przyspieszają wdrażanie zastosowań IoT 5G na dużą skalę, w tym transmisji na żywo w jakości 4K/8K, biur w chmurze (ACPC), dronów, robotów, rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej, wirtualnych luster 5G, gier w chmurze 5G, podpisów cyfrowych 5G, bramek bezprzewodowych 5G, 5G CPE, 5G SD-WAN, inteligentnej sieci, telemedycyny, połączonych samochodów, inteligentnych systemów transportu, autonomicznych pojazdów, inteligentnych domów i miast i nie tylko. 

Nagranie z testu w serwisie Youtube 

Źródło: PR Newswire / Fibocom Wireless Inc. 
Zdjęcie z nagłówka poglądowe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: