Przeskocz do treści

Badanie: Tylko 11% Polskich dzieci kontynuuje naukę z nauczycielami podczas kwarantanny

Analitycy Novakid zbadali to, jak zmienił się model edukacyjny w czasie izolacji. W badaniu wzięło udział ponad 2500 rodziców z Włoch, Hiszpanii, Turcji, Polski i Rosji, czyli państw, gdzie dzieci w wieku szkolnym muszą pozostać w domu i mają możliwość udziału w wirtualnych lekcjach.

Badanie przeprowadzone przez Novakid sugeruje, że tylko 26% włoskich dzieci kontynuuje naukę w formie internetowej ze swoimi nauczycielami. Jeszcze mniejszy odsetek dzieci odnotowano w przypadku Turcji (21%), Polski (11%) i Hiszpanii (6%). Dla porównania w Rosji 60% uczniów zaczęło samodzielną naukę, a 40% bierze udział w zdalnych lekcjach prowadzonych przez ich nauczycieli. 

Warto podkreślić, że dzieci otrzymują mniej prac domowych, programy nauczania są okrojone, a tempo nauki uległo zmniejszeniu. Zmienione programy nauczania realizuje 37% uczniów we Włoszech, 28% w Hiszpanii, 53% w Rosji, 23% w Turcji i 12% uczniów w Polsce. 

Większość rodziców jest zainteresowana kontynuowaniem nauki przez ich dzieci i nie przeszkadza im zaplanowanie dodatkowych zajęć. 47% rodziców w Polsce, 43% rodziców w Hiszpanii, 40% rodziców w Rosji i 23% rodziców we Włoszech zamierza rozszerzyć plan zajęć swoich dzieci o dodatkowe wirtualne zajęcia. 

– „Okres izolacji domowej może okazać się dla dzieci prawdziwym wyzwaniem. Bardzo ważne jest to, aby instytucje społeczne dostosowały się do obecnej rzeczywistości. Nasze badanie pokazało, że 39,5% szkół w Rosji, 20% w Polsce i Hiszpanii, 19% we Włoszech i 16% w Turcji wprowadziło zmiany do programów nauczania i rozszerzyło je o wirtualne zadania edukacyjne opracowane w oparciu o gry, aby utrzymać odpowiedni poziom zainteresowania dzieci. Dla nas jako wirtualnej szkoły oznacza to gamifikację różnych poziomów i modeli interakcji z uczniami” – komentuje Anna Tolstochenko, rzecznik prasowy Novakid. 

Novakid to szkoła zajmująca się internetową nauką języka dzieci od 4 do 12 roku życia. Wszystkie osoby prowadzące zajęcia w ramach Novakid, to native speakerzy posiadający odpowiednie uprawnienia do pracy z dziećmi. Wirtualne lekcje są prowadzone przy pomocy domowej platformy internetowej, gdzie nauka jest wzbogacona o rozwiązania z zakresu rzeczywistości wirtualnej i technologii gamingowej, by umożliwić dzieciom pełne zaangażowanie w proces nauki języka.

Źródło i infografika: Novakid Inc / Obraz Oberholster Venita z Pixabay

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: