Przeskocz do treści

NYSA: Kolejne laptopy do nauki zdalne, tym razem od POWIATU.

Wczoraj informowaliśmy Was, że Gmina Nysa zakupi około 45 laptopów do nauki zdalnej dla najbardziej potrzebujących. Więcej o tym znajdziecie w tym artykule: kliknij

Jak się okazało, Powiat Nyski także złożył wniosek do Ministerstwa Cyfryzacji w ramach projektu „Zdalna Szkoła”, finansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, o dofinansowanie zakupu komputerów do zdalnego nauczania dla uczniów.

– Samorząd może otrzymać na ten cel sto tysięcy złotych. Nie czekając na pozytywną decyzję, Zarząd Powiatu z własnych środków zakupił 59 laptopów wraz z oprogramowaniem do zdalnego nauczania, przeznaczając ponad 100 000 zł. – informuje nas Powiat Nyski.

W sumie do Nyskich szkół trafi ponad 100 laptopów do nauki zdalnej.

Zakupione komputery zostaną przekazane dyrektorom szkół, którzy zgłosili takie zapotrzebowanie. Trafią one do najbardziej potrzebujących uczniów placówek prowadzonych przez powiat Nyski.

– Dyrektorzy upoważnieni zostali przez Zarząd Powiatu do użyczania tych laptopów najbardziej potrzebującym uczniom. Niestety wielu z nich nie posiada sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe. Dzięki temu uczniowie nie będą pozbawieni możliwości zdalnej nauki. Będą mogli bez przeszkód uczestniczyć w lekcjach wraz ze swoimi rówieśnikami. – dodaje Powiat Nyski.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: