Przeskocz do treści

Szczegółowo o ograniczeniach – OBOWIĄZKOWE MASECZKI?

Publikujemy rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.Przepisy te nakładają między innymi:

Od 16 kwietnia do odwołania przepisy nakładają obowiązek zakrywania twarzy, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu.

Do 19 kwietnia obowiązuje zakaz przemieszczania się z wyjątkiem przemieszczania się w celu: wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych. Nadal można też przemieszać się w celu zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

Do 19 kwietnia osoby poruszające się pieszo muszą zachować od siebie odległość nie mniejszą niż 2 m z wykluczeniem poruszania się z dzieckiem do 13 r.ż. lub osobą niepełnosprawną. Osoby małoletnie mogą się przemieszczać wyłącznie pod opieką osoby sprawującej władzę rodzicielską, opiekuna prawnego albo innej osoby dorosłej.

Do 19 kwietnia nie będzie możliwe korzystanie m.in. z: parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych, plaż, parkingów leśnych, miejsc postoju pojazdów, miejsc edukacji leśnej, miejsc małej infrastruktury leśnej i miejsc biwakowania.

W obiektach handlowych lub usługowych mogą przebywać w tym samym czasie nie więcej niż trzy osoby na jedno stanowisko kasowe, z tym że w godzinach od 10.00 do 12.00 mogą to być wyłącznie osoby powyżej 65. roku życia.

Klienci sklepów są obowiązani nosić podczas zakupu rękawiczki jednorazowe.

Zakłady pracy muszą zapewnić pracownikom środki ochrony osobistej (rękawiczki) lub środki do dezynfekcji rąk. Odległość między stanowiskami pracy (nie pracownikami) powinna wynosić co najmniej półtora metra, chyba że jest to niemożliwe ze względu na charakter działalności w zakładzie pracy.

Rozporządzenie znajduje się tutaj

Photo by Edward Jenner on Pexels.com / Źródło: PAP

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: