Przeskocz do treści

NYSA: młodzież drukuje przyłbice dla służby zdrowia

Zwyczajni uczniowie z wielkim sercemWiktor Orzeszko oraz Gabriel Łoza postanowili wspomóc służbę i zaczęli drukować przyłbice ochronne, które trafiają do służby zdrowia. Swoją akcję, rozpoczęli już pod koniec marca br. Zachęcają także innych młodych ludzi, aby wsparli medyków – podkreślając, że to oni ryzykują życiem i zdrowiem dla nas.

– „Czy ktoś z nas spodziewał się miesiąc temu, że w tak krótkim czasie, państwo podejmie tak ważne dla nas kroki? Lecz, gdy my uczniowie spokojnie odpoczywamy w domach, siedząc przed komputerem, bądź zajmując się swoimi codziennymi obowiązkami, w szpitalach oraz ośrodkach pomocy, pracują osoby, kobiety i mężczyźni, którzy nie mają potrzebnego im sprzętu medycznego. Nie są na to przygotowani, brakuje podstawowych środków ostrożności. Maseczki jednorazowe traktowane są jako środki ochrony całodziennej. Brak rękawiczek strojów.” – przekazuje nam Wiktor Orzeszko – „Jeśli nie oni, to kto nam pomoże?” – pyta retorycznie.

Codziennie drukują przyłbice ochronne.

Pierwsze dwie partie przyłbic ochronnych przekazali w zeszłym tygodniu dla Nyskiego OIOM’u, a kolejna partia w czwartek trafiła na oddział dziecięcy. Przekazują po dwie przyłbice na jednego pracownika służby medycznej. Planują doposażyć Nyski Szpital, ale i nie tyllko.

– Przyłbice przekazywane są do szpitala, w zeszłym tygodniu poszły 2 partię. W czwartek wydaliśmy partię na oddział dziecięcy, tam także nie ma podstawowych środków ochrony. W planie jest wyposażyć cały szpital – dwie przyłbicę na jednego pracownika. Robimy to sami, ja oraz znajomi. – mówi nam Wiktor.

Ich pomoc wychodzi poza granice powiatu Nyskiego. Wczoraj przyłbice dotarły do Hospicjum Im. Św. Józefa Zespół Opieki Paliatywnej w Raciborzu.

Warto brać przykład z tych młodzych ludzi.
Udostępnij, aby wspomóc ich działania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: