Przeskocz do treści

POWIAT NYSKI: Kamery Termowizyjne dla ZOZ’ów. Fake News czy problemy z komunikacją?

Ostatnio na stronie Starostwa Powiatowego w Nysie pojawiła się informacja o zakupie kamer termowizyjnych dla ZOZ z Nysy i Głuchołaz. Pisaliśmy o tym w artykule Kamery termowizyjne dla Nysy i Głuchołaz. Po publikacji artykułu, skontaktował się z nami Dyrektor ZOZ w Nysie, Norbert Krajczy twierdząc, że nic nie wie o tych kamerach.

Fake news? Czy problemy z komunikacją?

Norbert Krajczy, jest przynajmniej zdziwiony całą sytuacją. Z jednej strony Powiat informuje, że kamery są, a z drugiej strony nie poinformowali o tym najbardziej zainteresowanych – czyli ZOZ’y. Mocno wierzymy, że to tylko problemy komunikacyjne, a nie fake news wypuszczony przez Powiat Nyski.

– Nic nie wiem o kamerze termowizyjnej dla Nyskiego Szpitala. Od tygodnia zabiegałem o to w Politechnice Opolskiej. W końcu poinformowano mnie że mogę kupić za 40 tyś zł? – informuje nas Norbert Krajczy, Dyrektor ZOZ Nysa

Poprosiliśmy wczoraj Starostwo Powiatowe w Nysie, na ich stronie o wyjaśnienie, lecz do teraz nie otrzymaliśmy odpowiedzi. A powiedzmy sobie szczerze, takie sprawy powinny być wyjaśniane „od ręki”.

Z całej sytuacji wynikła jeszcze jedna ważna sprawa, o której zapomnieli wspomnieć na stronie Starostwa Powiatowego w Nysie. Kamery Termowizyjne, to pomysł Daniela Palimąki, Radnego Powiatu Nyskiego. Wniosek o zakup kamer przez Radnego został złożony 23 marca 2020 r.

– W związku z coraz trudniejszą pracą w placówkach medycznych naszego powiatu, a także w imię wspierania walki z rozprzestrzenianiem się korona wirusa w powiecie nyskim wnioskuję o zakup 3 kamer termowizyjnych. Urządzenia te znacznie przyśpieszą proces weryfikacji pacjentów i zwiększą bezpieczeństwo lekarza, pielęgniarek i ratowników medycznych. Kamery te powinny jak najszybciej znaleźć się na oddziale zakaźnym nyskiego szpitala, SZOR Nysa i izbie przyjęć w Głuchołazach. W trosce o los personelu naszych szpitali i los mieszkańców powiatu pozostaję w nadziei na szybką realizację zakupu. – treść wniosku napisanego przez Daniela Palimąkę.

Sytuację sami oceńcie. My na ten moment, poddajemy w wątpliwość informacje publikowane na stronie Starostwa Powiatowego w Nysie. Do tematu będziemy wracać, jak pojawią się nowe okoliczności.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: