Przeskocz do treści

Kamery termowizyjne dla Nysy i Głuchołaz [WIDEO TEST]

Przypomnijmy, że od prawie dwóch tygodni w szpitalach mierzona jest temperatura wszystkich, którzy wchodzą na ich teren. Teraz cała procedura mierzenia temperatury będzie dużo szybsza, dokładniejsza i znacznie bardziej bezpieczna dla personelu oraz pacjentów, ponieważ Powiat Nyski zakupił dla szpitali kamery termowizyjne.

Wykorzystanie kamery znacznie skróci czas i zapewni dużą dokładność pomiaru, przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka zarażenia przez osoby dokonujące badania. Kamera zapewnia zdalną kontrolę temperatury ciała człowieka z odległości 3-5 m.

Wykorzystanie kamery termowizyjnej przede wszystkim ograniczy kontakt personelu z pacjentami, które mogą mieć niepokojące objawy. Pozwoli to szybko i niezawodnie identyfikować osoby w celu przeprowadzenia dalszych, dokładnych badań.

Dodajmy, od początku pandemii kamer termowizyjnych używa się w Europie i na świecie do wykrywania osób z podwyższoną temperaturą ciała – gorączka należy bowiem do osiowych objawów Covid-19, zachorowania wywołanego koronawirusem. Z powodzeniem kamery termowizyjne są wykorzystywane przez szpital MSWiA w Katowicach.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nysie / Obraz withplex z Pixabay

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: