Przeskocz do treści

Strajk listonoszy? Czy wybory się odbędą?

Pracownicy poczty polskiej chcą powołać Oddolny Komitet Strajkowy pn. „Pocztowcy czas na strajk” w związku z wprowadzeniem głosowania korespondencyjnego. Aktualnie działa już strona i grupa na Facebooku oraz tworzą grupy robocze, do których wejdą przedstawiciele danych jednostek i grup zawodowych.

Członkowie grup roboczych, będą mieli za zadanie opracować szczegółowy plan, formę działań, postulaty i będą ciałem odpowiedzialnym za koordynację działań Komitetu. Na ten moment w strajku zadeklarowało chęć wzięcia udziału: 21 jednostek, 18 miejscowości z 13 województw i z dnia na dzień przybywa ich coraz więcej.

– Jeżeli już uda się to zrobić (red. powołać komitet), to powołamy grupę roboczą, do której wejdą przedstawiciele danych jednostek, grup zawodowych itd. Grupa robocza opracuje szczegółowy plan i formę działań, postulaty i będzie ciałem odpowiedzialnym za koordynację działań Komitetu. (…) Chętne osoby, urzędy pocztowe, WERy, DER oraz wszystkie inne grupy zawodowe niech zgłaszają się na maila: czasnastrajk@poczta.pl lub w prywatnej wiadomości na fanpejdżu: Pocztowcy czas na strajk. – informują organizatorzy strajku.

Wielu ludzi z organizacji zrzeszających pracowników Poczty Polskiej jest wzburzona tym, na jakie niebezpieczeństwo chcą narazić ich politycy Prawa i Sprawiedliwości. Krytycznie odnoszą się do pomysłu przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych.

– Ubolewam, że wciągnięto Pocztę, wbrew jej woli, do gier politycznych. Wybory 10 maja to absurd. Braliśmy udział w różnych akcjach, choćby ostatnio dostarczyliśmy wiele milionów ulotek ostrzegających przed koronawirusem, ale przeprowadzenie wyborów tylko drogą korespondencyjną to zadanie, które ma zupełnie inny kaliber. I niesie ze sobą ogromne zagrożenia dla naszych pracowników – powiedział Sławomir Redmer, przewodniczący OPZZ Pracowników Poczty Polskiej, dodając, że pracownicy obawiają się już teraz o swoje zdrowie.

Mają już swoje postulaty.

Jednym z pierwszych podstawowych postulatów, jest odwołanie wyborów prezydenckich oraz zamknięcie wszystkich urzędów pocztowych i WER-y na okres trwania stanu epidemii z prawem do zachowania 100% wynagrodzenia. Kolejnym jest podwyżka 1000 zł. na rękę dla wszystkich pracowników eksploatacji. Domagają się także zapewnienia wszelkich możliwych środków zapobiegających zakażeniu koronawirusem.

Apelują z prośbą o Twoją pomoc, na swojej stronie w jednym z postów, argumentując że wybory korespondencyjne odbędą się kosztem ich zdrowia i życia.

Po stronie pracowników stanęła posłanka Nowej Lewicy, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

– Podczas gdy władza snuje teorie o głosowaniu korespondencyjnym, pracownicy Poczty Polskiej alarmują, że nie są wystarczająco zabezpieczeni przed koronawirusem. Ich bezpieczeństwo jest dla mnie ważniejsze niż mrzonki partii rządzącej i polityczne rozgrywki obozu władzy. Dlatego jako #PoselskaPomocPracownicza interweniuję i domagam się zapewnienia listonoszom i wszystkim pocztowcom bezpiecznych warunków pracy – pracy, którą każdego dnia, pomimo epidemii, tak dzielnie wykonują – napisała parlamentarzystka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: