Przeskocz do treści

PRUDNIK: 17 osób naruszyło zakazy – 3 osoby ukarane łącznie grzywną 15 tys zł!

Czas na zapoznanie się z nowymi obostrzeniami i zakazami już za nami. W walce z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa, policjanci kontrolują przemieszczające się osoby i to, czy stosują się do wprowadzonych zakazów i obowiązków. Większość mieszkańców Prudnika odpowiedzialnie i ze zrozumieniem stosuje się do przepisów. Niestety, zdarzają rażące naruszenia zakazów. Dlatego policjanci w 17 przypadkach skierowali wnioski do inspektoratu sanitarnego o ukaranie. Wobec trzech osób sanepid już nałożył łączną karę grzywny 15 000 złotych.

Od pierwszego kwietnia zostały wprowadzone nowe obostrzenia. Przepisy te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. To między innymi zakaz korzystania z parków, bulwarów oraz lasów, czy też ograniczenia w przemieszczaniu się – można to robić tylko z ważnych życiowo powodów. Dlatego też policjanci kontrolują czy mieszkańcy stosują się do ograniczeń i zakazów. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których funkcjonariusze muszą interweniować wobec osób lekceważących obostrzenia.

Prudniccy policjanci  w 17 przypadkach za rażące naruszenia zakazów skierowali wnioski do inspektoratu sanitarnego o ukaranie. Wobec trzech osób sanepid nałożył już łączną karę grzywny 15 000 złotych. Funkcjonariusze ponadto nałożyli 15 mandatów oraz w 25 przypadkach skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

– Pamiętajmy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia. Pozostanie w domu, zachowanie bezpiecznej odległości – to nic nie kosztujące, ale są to bardzo skuteczne środki ostrożności, które może zastosować każdy z nas. – apelują policjanci.

Przypominamy, że za skrajną nieodpowiedzialność oraz lekceważące podejście do obostrzeń sanepid może nałożyć karę minimalną od 5 000 do 30 000 złotych.

Źródło: Policja Prudnik

2 Comments »

  1. Podobnie w Nysie policja tylko obserwuje ale żadnych reakcji ,ludzie jeżdżą rowerami,uprawiają sport(kijki jogging) i jest ok w jednym z lokali gastronomicznych siedziało kilka osób i nikt się nie boi

    Polubienie

  2. Ciekawe , gdzie? Bo na ulicy Kolejowej w Prudniku impreazy alkoholowe sa na porzadku dziennym. Schodza sie po kilka osob w grupie. Nikt tego nie sprawdza. A odezwac sie to starch.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: