Przeskocz do treści

Z OSTATNIEJ CHWILI: wyniki testów 76 pracowników nyskiego Szpitala

Personel Nyskiego szpitala został przebadany pod kontem koronawirusa. Wrocławska Diagnostyka kilka dni temu, odebrała pierwszą partię wykonanych wymazów pracowników SOR`u, oddziału zakaźno-obserwacyjnego oraz ratowników medycznych. Dodatkowo od ponad tygodnia nyski szpital wykonuje pomiary temperatur pracowników oraz każdego, kto wchodzi na teren obiektów szpitala, a od poniedziałku tj. 6 kwietnia 2020 r. ruszył tzw. pododdział gorączkowy wzorowany na sprawdzonym chińskim systemie.

Pododdział gorączkowy

W pododdziale gorączkowy, jak sama nazwa sugeruje przebywają osoby z wykrytą gorączką. U tych pacjentów w pierwszej kolejności będą robione testy, a od wyniku będzie zależeć dalsza droga pacjenta. W przypadku wyniku ujemnego, pacjent dalej jest hospitalizowany w ZOZ Nysa, a w przypadku wykrycia koronawirusa, czyli dodatniego, pacjent kierowany jest do szpitala zakaźnego-jednoimiennego. System ten z sukcesem stosowany był w Chinach, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa personelu i pacjentów.

– Od tygodnia wykonujemy pomiary temperatury osobom które wchodzą na teren obiektów szpitala, też pracownikom. Od poniedziałku będziemy uruchamiali pododdział „goraczkowy”, aby u tych pacjentów zrobić testy w pierwszej kolejności i po uzyskaniu ujemnego wyniku po paru godzinach dalej ich hospitalizować. – informuje Norbert Krajczy, Dyrektor ZOZ Nysa.

Czy Nyski szpital jest bezpieczny?

Przed kilkoma dniami do Wrocławskiej Diagnostyki zostały wysłane próbki/wymazy pracowników pracowników SOR`u, oddziału zakaźno-obserwacyjnego oraz ratowników medycznych – w sumie wymazy 76 pracowników Nyskiego Szpitala. Diagnostyka z Wrocławia odebrał próbki 5 kwietnia 2020 r., i z niecierpliwością, aż do dzisiejszego poranka czekaliśmy na wyniki. Na szczęście, wyniki wszystkich wymazów były ujemne. Na ten moment Nyski Szpital jest bezpieczny!

– Przed chwilą otrzymałem wyniki 76 pracowników nyskiego Szpitala, z testu na koronawirusa wykonanego we Wrocławiu w Diagnostyce, wszystkie wyniki wymazów UJEMNE! Uff,zaczyna się nowy dzień. Na razie nyski Szpital jest BEZPIECZNY! – dodaje Norbert Krajczy.

Z Powiatu Nyskiego na dzień 6 kwietnia 2020 r. było: 6 osób hospitalizowanych, 649 objętych kwarantanną, 10 osób zarażonych koronawirusem i jedna wyleczona.

1 komentarz »

  1. W szpitalu chyba więcej osób pracuje niż 76 więc o wynikach można mówić jak każdy pracownik zostanie przebadany

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: