Przeskocz do treści

Kurierzy Społeczni pomogą starczym i niesamodzielnym

W tym trudnym czasie panowania koronawirusa, niezwykle ważna jest pomoc osobom niesamodzielnym, niepełnosprawnym oraz starszym. Ponad 40 gmin z województwa opolskiego zadeklarowało chęć przystąpienia do projektu realizowanego z inicjatywy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu pn. „Nie-Sami-Dzielni”.

W ramach powyższego projektu w Nysie i Prudniku już od wczoraj (1 kwietnia 2020 r.) zatrudnieni zostali „Kurierzy Społeczni”, których zadania to między innymi:

  • robienie zakupów
  • dowożenie artykułów spożywczych
  • dowożenie leków
  • doraźna pomoc według potrzeb

Koszty artykułów pokrywa osoba wspierana.

– Kurier Społeczny , czyli osoba która będzie odpowiedzialna na terenie gminy za dowód posiłków, robienie zakupów, doraźną pomoc seniorom i osobom niesamodzielnym. 41 gmin zadeklarowało uruchomienie takiej usługi. Łącznie w województwie planujemy, że będzie to 120 kurierów społecznych. Na to działanie przeznaczyliśmy ponad 1 400 000 zł. – Agnieszka Gabruk, ROPS Opole.

Wsparcie skierowane jest do osób w wyjątkowej potrzebie. Które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego. Między innymi dla:

  • starszych i jednocześnie niepełnosprawnych lub samotnie gospodarujących
  • niepozostających w związku małżeńskim oraz nieposiadających wstępnych ani zstępnych
  • prowadzących jednoosobowe gospodarstwo domowe
  • małżeństw osób starszych nieposiadających wstępnych ani zstępnych, będących do dyspozycji w zakresie udzielania bieżącego wsparcia

Nieustannie pracujemy dla Państwa. Nasze jednostki robią wszystko, aby zmnimalizować problemy związane z epidemią koronawirusa. Przekazujemy pieniądze dla szpitali, ale również dla tych wszystkich, którzy pomagają Wam każdego dnia – tak aby wsparcie trafiło do WAS. – dodaje Agnieszka Gabruk.

Dodatkowo, Ośrodek Pomocy Społecznej w Prudniku za pomocą Kurierów Społecznych, dostarcza za darmo żywność dla osób objętych Programem Operacyjnym Pomoc Żywnościowa na lata 2014-2020. Redakcja FO składa gratulację, za wyjątkowy pomysł połączenia usług.

W celu uzyskania szczegółowych informacji, należy skontaktować się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Twojej Gminie.


1 komentarz »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: