Przeskocz do treści

NYSA: 7 osób złamało zasady kwarantanny domowej

Policjanci z Nysy, wspierając służby sanitarne przynajmniej raz na dobę kontrolują osoby objęte kwarantanną i sprawdzają czy stosują się do zaleceń. Liczba osób, które powinny przebywać w wyznaczonym miejscu z dnia na dzień rośnie. Niestety nie wszyscy przestrzegają obowiązku pozostania w domu i swoim zachowaniem narażają inne osoby.

Wczoraj (30 III br.), nyscy mundurowi odnotowali 7 przypadków opuszczenia miejsca izolacji. W takich przypadkach tłumaczenie osób o wyjściu na zakupy do sklepu, apteki czy spacer z dzieckiem, nie stanowią żadnej taryfy ulgowej. Osoby, które nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za nie przestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny do 30 000 złotych, którą nakłada Powiatowy Inspektor Sanitarny. Ponadto osoby łamiące zasady kwarantanny domowej muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z treści art. 116 kodeksu wykroczeń.

Policjanci po raz kolejny apelują o odpowiedzialne i zdyscyplinowane zachowanie – W tym niezwykle trudnym dla każdego z nas czasie, musimy wziąć odpowiedzialność za życie i zdrowie nasze, naszych bliskich, a także osób z naszego otoczenia, stosując się do poleceń wydawanych przez wszystkie uprawnione do tego instytucje państwowe! –

Źródło: KPP Nysa / Photo by cottonbro on Pexels.com

2 Comments »

  1. Mam nadzieję że jeśli to prawda Ci kretyni czy kretynki dostaną po te 30k kary!!! Jak słyszę że jest do 30 tys kary to jak zwykle w Polsce winni się wyłgają….normalnie kara finansowa albo odsiadka za to musi być bo przez to właśnie że ludzie są przyzwyczajeni że w Polsce wielu osobom się udaje zgarnąć co najwyżej minimalną kare to łamią kwarantanne. Szkoda słów. Debile żyły, żyją i będą żyć tego nie zmienimy

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: