Przeskocz do treści

W Nysie drukują elementy wyposażanie medycznego dla szpitali [WIDEO]

Koło naukowe Abaculus działające przy PWSZ w Nysie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, we współpracy z Nyską firmą Global3D.pl oraz Schattdecor (Głuchołazy) i Wakmet (Bodzanów) tworzą za pomocą druku 3D maski/przyłbice ochronne dla szpitali.

Na całym świecie firmy branży 3D drukują elementy wyposażanie medycznego dla szpitali w ramach charytatywnej akcji. W Nysie akcję zapoczątkowali studenci z SKN Abaculus – zaaprojektowali, wytworzyli i przetestowali przyłbice ochronne, które dostarczą do placówek w Nysie i Głuchołazach.

Posiadając drukarki 3D i trochę umiejętności jako koło naukowe Abaculus postanowiliśmy nie być bierni i w składzie: Mateusz Mielec, Piotr Marchewka, Sebastian Olszowski, Piotr Miziorko pod opieką mgr inż. Jacka Tomasiaka zaprojektowaliśmy, wytworzyliśmy i przetestowaliśmy przyłbice ochronne, które dostarczyliśmy do placówek potrzebujących w celu przetestowania.informują studenci z SKN Abaculus.

W pierwszym tygodniu plan zakładał wytworzenie do 100 przyłbic ochronnych. Lecz, finalnie studenci we współpracy z Global3D.pl wytworzyli dwa razy więcej masek i dostarczyli placówek.

W tych trudnych czasach firma GLOBAL 3D przyłącza się do akcji drukowania masek ochronnych dla pracowników Szpitala w Nysie i w Głuchołazach. Cel w GLOBAL 3D na ten tydzień 100 sztuk! Działamy wspólnie z uczlenią partnerską Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie – informuje nas Bartłomiej Kozak, Prezes Global3D.pl

Materiały do produkcji dostarczył Schattdecor (Głuchołazy) – folia do bindowania oraz Wakmet (Bodzanów) – rolki filamentu PET-G, materiał potrzebny do wytwarzania metodą druku 3D.

Redakcja FO składa serdeczne gratulacje za pomysł i oby tak dalek.
BRAWA!

Źródło: Global3D, PWSZ w Nysie, SKN Abaculus

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: