Przeskocz do treści

Miliony złotych dla Opolskich Szpitali [WIDEO]

Wczoraj tj. 25 III 2020 r. Marszałek Województwa Opolskiego, Andrzej Buła poinformował, że zapadły ostateczne decyzje w sprawie sfinansowania potrzeb szpitali i działań w sferze opieki społecznej.

W skrócie, oznacza to 45 milionów złotych dofinansowania unijnego na potrzeby szpitali, kolejne 13,6 miliona złotych na działania w opiece społecznej. Szpitale z województwa opolskiego, mogą przygotowywać się do zakupu środków ochrony osobistej i potrzebnego sprzętu, m.in. 
• 30 dodatkowych respiratorów, aparatura do monitorowania czynności życiowych, urządzenia do tlenoterapii, niezbędne urządzenia diagnostyczne czy urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń i karetek. 
• środki ochrony osobistej – rękawice, maski, fartuchy, przyłbice ochronne czy płyny do dezynfekcji.

Lista szpitali i kwota dofinansowania:

14,7 mln zł / Szpital Zespolony W Kędzierzynie Koźlu Spzoz,
• 6,27 mln zł / Szpital Wojewódzki , Opole,
5,1 mln złUniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu,
3,7 mln złSzpital Neuropsychiatryczny W Opolu, Ul. Wodociągowa,
2,2 mln złSzpital w Nysie,
1,9 mln złSzpital Powiatowy im. Prałata J.Glowatzkiego w Strzelcach Opolskich
1,4 mln zł / specjalistyczny szpital w Branicach, 
1,4 mln złSzpital Krapkowice w Powiat Krapkowicki
1,2 mln złKliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu
1,2 mln zł / w szpital w Olesno,
1,1 mln złOpolskie Centrum Onkologii im. prof. Tadeusza Koszarowskiego w Opolu,
1,5 mln zł / szpital w Białej razem ze Szpital W Prudniku,
790 tys. zł – OCR w Korfantowie, 762 tys. zł – w Głubczycach, 532 tys. zł – w Brzegu, 387 tys. zł – w Namysłowie, 328 tys. zł – w Głuchołazach, 280 tys. zł – w Kluczbork i 91 tys. zł – ZOL Głuchołazy.

Przygotowujemy także projekt własny dla szpitali i placówek, które teraz nie otrzymają dofinansowania. Zapotrzebowanie na kwotę ponad 20 mln zł zgłosiło już ponad 30 placówek medycznych, opiekuńczych czy sanitarno-epidemiologicznych. – informuje marszałek

W tej chwili ruszają już zakupy w projektach, realizowanych w sferze opieki społecznej. Te działania to przede wszystkim poprawa opieki nad seniorami, najbardziej zagrożonymi w czasie epidemii, osobami obłożnie chorymi i wykluczonymi społecznie, którzy sami sobie nie potrafią pomóc. Partnerami zarządu województwa są w tych działaniach – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w OpoluCaritas Diecezji OpolskiejOpole i Strzeleckie Centrum Obsługi Biznesu.

– Tutaj ROPS już uruchomił pierwsze zakupy środków ochrony osobistej dla asystentów rodziny, placówek wsparcia dziennego, rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo- wychowawczych. Opole kupi m.in. analizatory do diagnostyki infekcji dolnych oraz zakażeń wirusem SARS-CoV-2, wraz z usługą wykonywania kilkukrotnych testów dla ok. 5000 pacjentów. To także pieniądze na posiłki dla osób potrzebujących i bezdomnych czy choćby zakup laptopów dla wychowanków domów dziecka do zdalnej nauki. – informuje marszałek województwa

Źródło: Województwo Opolskie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: