Przeskocz do treści

Koronawirus zmienia zasady rekrutacji do przedszkoli

Mimo zawieszenia zajęć w przedszkolach i szkołach, trwa nabór wniosków do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w szkołach podstawowych. Samorządy wprowadzają jednak zmiany.

Na przykład, stołeczny magistrat poinformował na stronie internetowej, że na etapie składania wniosków będzie dopuszczał oświadczenia zamiast zaświadczeń. To w związku ze zgłaszanymi przez rodziców trudnościami w uzyskaniu zaświadczeń potwierdzających na przykład, że obydwoje z nich pracują, wykonują pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej, uczą się w trybie dziennym czy prowadzą działalność gospodarczą.

– W treści oświadczenia rodzice lub opiekunowie prawni dzieci muszą jednocześnie zobowiązać się do złożenia, do 31 marca 2020 r., zaświadczeń potwierdzających spełnianie kryterium – informuje warszawski ratusz.
W przypadku niedostarczenia zaświadczeń wniosek o przyjęcie do przedszkola, oddziału przedszkolnego lub klasy pierwszej szkoły podstawowej, zostanie anulowany – zastrzega.

Zgodnie z warszawskim harmonogramem etap składania wniosków trwa do 20 marca; do 31 marca można składać zaświadczenia o zatrudnieniu.

– Dokumenty należy złożyć w sekretariacie placówki pierwszego wyboru. Punkty przyjmowania wniosków w tych placówkach są czynne, mimo zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych – wskazuje UM Warszawa.

Wnioski oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów można również wysłać pocztą. W takiej sytuacji należy powiadomić przedszkole lub szkołę pierwszego wyboru, np. drogą mailową, o wysyłce dokumentów.

Aby dowiedzieć się, jak to wygląda w Twojej miejscowości,
skontaktuj się telefonicznie z urzędem w Twoim mieście.

Źródło: Kurier PAP / Photo by Skitterphoto on Pexels.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: