Przeskocz do treści

Jazzpospolita – koncert w Nysie już jutro! [WIDEO]

Już jutro tj. 6 marca br. odbędzie się koncert zespołu Jazzpospolita w  Nyskim 190npm (ul. Kosciuszki 10 – wjazd od poznańskiej – stary PARYS. Bilety na koncert dostępne przed wejściem i na stronie Kultura i Rozrywka w cenie 40/50 zł.

O zespole Jazzpospolita

Zespół został założony w 2008 r. Przyświecała mu idea grania jazzu w niejazzowy sposób – kolektywnego tworzenia muzyki garściami czerpiącej z jazzu, ale nim nie będącej – tłumaczą artyści. W lata dwudzieste dwutysięcznego roku, zespół wchodzi w nowym składzie, z nowym albumem, który ukazał się 14 lutego pt. „Przypływ”. Lecz, niezmienną ideą.

O nowym albumie

Kompozycje z Przypływu są odmienne od wcześniejszych nagrań zespołu, co zrozumiałe, zważywszy na obecność nowych muzyków.

– Zmiany w składzie podziałały ożywczo. Mamy znowu ogromną radość ze wspólnego grania i tworzenia muzyki – tak o nowej Jazzpospolitej mówi Stefan Nowakowski, założyciel zespołu. – Zawsze graliśmy pomiędzy gatunkami. Część z nas ciąży ku jazzowi, ktoś ku post-rockowi, jeszcze inny ciągnie w stronę muzyki współczesnej. Równowaga i harmonia są jednak zachowane – dodaje muzyk.

Motywem przewodnim płyty są nawiązania do natury, co znajduje odzwierciedlenie w tytułach utworów: Biały las, Rezerwat czy Przedwiośnie. Sam przypływ kojarzy się też z perspektywą i refleksją, zmieniającym się spojrzeniem na te same miejsca i zdarzenia, kompozycje i dźwięki – jak przystało na jednak kilkunastoletni zespół.

Skład zespołu: Stefan Nowakowski – bas, Łukasz Borowicki – gitara, Karol Domański – perkusja, Jacek Kita – instrumenty klawiszowe

Zagrają w Nysie

Już jutro, czyli w piątek 6 marca br. o godzinie 20:00 w Nyskim Studio 190 n.p.m., będziecie mogli posłuchać najnowszych utworów zespołu Jazzpospolita z płyty „Przypływ”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: