Przeskocz do treści

Seniorzy z Prudnika wzięli sprawy w swoje ręce [Udostępnij, aby pomóc]

Seniorzy z gminy Prudnik od lat starają się o powstanie Domu Dziennego Pobytu. Mają już dość czekania – postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i wspomóc włodarzy poprzez zbiórkę publiczną.

Od lat starają się o Dom Dziennego Pobytu

Jak przekazuje nam Pani Stanisława Śliwińska, przynajmniej od 2008 roku chodzi wraz z innymi osobami od drzwi do drzwi starając się o powstanie Domu Dziennego Pobytu w Prudniku. Podkreśla, że w ostatnich latach powstał Klub Senior+, ale nie rozwiązuje on problemu osób starszych. Ponieważ taki klub zasadniczo się różni od Domu Dziennego Pobytu.

– Obecne władze obiecują, że w przyszłości powstanie taki dom, lecz my czekamy już 12 lat i postanowiliśmy poprzez tę zbiórkę przyspieszyć działania władz. To jest zrozumiale, że mamy juz dosyć. Cześć z tych ludzi która marzyła, że z takiego domu będzie korzystać, odeszła juz na drugi świat. Lecz, my nie rezygnujemy z marzeń. Nadal walczymy o nasze i Wasze wspólne dobro – bo starość czeka nas wszystkich. Niezależnie od tego czy my z niego zdążymy skorzystać, to Wy będziecie mieli tę szansę. – Stanisława Śliwińska, Seniorka i Działaczka Społeczna.

Aby przyśpieszyć powstanie DDP, założyli komitet społeczny.

Pod koniec stycznia 2020 roku założyli komitet społeczny o nazwie „Komitet Wsparcia Członków Rodziny”, który prowadzi zbiórkę publiczną zgłoszoną do Ministerstwa Cyfryzacji pod nr 2020/870/KS, w którego skład formalny wchodzą Seniorzy: Irena Kalinowska, Przybysz Stanisław, Stanisława Śliwińska.

Cała grupa wspierająca i walcząca o DDP, liczy znacznie więcej osób. Osoby, które uczestniczyły w zebraniu założycielskim komitetu społecznego oraz wolontariusze: Teresa Suchecka, Krystyna Kossowska, Sylwestra Matoga, Aniela Konopka, Janina Szymańska, Joanna Ruda, Ewa Jaszczyszyn oraz Marcin Janik.

Seniorzy pozyskali partnerów, którzy ich wesprą.

W sposób merytoryczny wspiera ich Prezes Stowarzyszenia I Love Prudnik, Marcin Janik „do którego na samym początku skierował seniorów wicestarosta Siano” – dodaje p.Sliwińska. Ponadto, Gmina Prudnik na czele z Burmistrzem Grzegorzem Zawiślakiem oraz Starostwo Powiatowe w Prudniku na czele ze Starostą Prudnickim Radosławem Roszkowskim, zobowiązali się pomóc poprzez zezwolenie na ustawienie skarbon w ich jednostkach oraz poparcie akcji wspomagających, czyli jak tłumaczy nam Stanisława Śliwińska, „chodzi o wsparcie poprzez kontakt ze szkołami oraz przy organizacji różnych wydarzeń na których będzie odbywała się zbiórka do skarbon.”

Potrzebni wolontariusze.

Seniorzy nie ukrywają, że potrzebują wsparcia. Mają swoje lata, niektórym ciężko się poruszać. Dlatego poszukują młodej krwi, która ich wesprze. Ludzi, którzy będą ich wspierać kreatywnymi pomysłami lub w obsłudze laptopa i uczniów którzy wyjdą z puszkami podczas wydarzeń organizowanych w Prudniku. Jeśli chcesz do nich dołączyć, to skontaktuj się z naszą redakcją.

Wsparcie zbiórki opłaca się przedsiębiorcom.

Cel zbiorki jest szczytny, a nawet może stanowić dobrą lokatę funduszy, ponieważ będą prowadzone szerokie działania promocyjne w postaci plakatów oraz artykułów promocyjnych na portalach informacyjnych. Chodzi im o utworzenie Domu Dziennego Pobytu z rehabilitacją i dowozem. Dlatego zwracają się do Was o wsparcie finansowe oraz możliwość umieszczenia skarbon w Waszych przedsiębiorstwach. 

– Dom Dziennego Pobytu to bardzo pilna sprawa w Prudniku, a szczególnie dla seniora w tak zwany IV wieku, samotnego i niezamożnego. Nie przymuszamy do włączania się w naszą akcję, lecz zachęcamy ludzi dobrej woli. – podkreślają członkowie komitetu społecznego.

Działania Komitetu Społecznego zostały objęte Patronatem Medialnym naszej redakcji. My pomagamy, teraz Wasza kolej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: