Przeskocz do treści

UWAGA❗️Pierwszy POTWIERDZONY przypadek Koronawirusa w Polsce

Kobieta miesiąc spędziła w Tajlandii. Już tam źle się czuła. Miała objawy paragrypowe z silnymi dusznościami. Do Polski przyleciała w sobotę. Z lotniska do Łodzi przyjechała pociągiem.

Test potwierdził, że jest zarażona koronowirusem.

U pacjentki, która wróciła z Tajlandii zbadane zostały 3 geny na obecność wirusa, z czego 1 wyszedł pozytywnie, a 2 negatywnie. W tej chwili próbki są w drodze do Warszawy, gdzie wynik zostanie ostatecznie potwierdzony. – informuje Radio Łódź.

Sama zgłosiła się do szpital. Wykonany test potwierdził, że jest zarażona koronowirusem. Teraz lekarze czekają na wynik badania diagnostycznego. Kobieta jest w stanie ogólnym dobrym. Inspekcja sanitarna bada, z iloma osobami miała kontakt. Następnie będzie podejmować decyzję o poddaniu ich testom na obecność koronowirusa i poddaniu ich kwarantannie. Informację podał dzienniklodzki.pl

Informacje Opolskiego NFZ na temat Koronawirusa w linku
kliknij

—- AKTUALIZACJA 12:15 / 27 II 2020 r. —-

Urzędy w Łodzi mają zakaz wypowiadania się na temat Koronawirusa. Z nieoficjalnych źródeł wynika, iż wstępne badania potwierdziły zachorowanie na Koronawirusa. Aktualnie zostały przeprowadzone dodatkowe badania, których wyniki poznamy dopiero za 3 DNI. Najprawdopodobniej dopiero wtedy rząd się wypowie. Na ten moment Ministerstwo Zdrowia dementuje informację o tym, że pacjentka hospitalizowana w Biegańskim jest zakażona.

Aktualizacja / 28 II 2020 r.

Z wstępnych badań wynikało, że jedna na 3 badane próbki potwierdziła zarażenie koronawirusem, dlatego próbki zostały przebadane bardziej szczegółowych przez Państwowego Zakład Higieny w Warszawie. Wyniki badań PZH wykluczają chorobę koronawirusową.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.