Przeskocz do treści

Nysa: Szukamy chętnych na darmowe zajęcia programowania!

Ogłaszają pełną gotowość! Już w najbliższy poniedziałek ruszają zapisy na kolejną turę zajęć w Klubach Młodego Programisty. Przyda się szybkie tempo klikania. Miejsca na warsztatach rozchodzą się w mgnieniu oka. 

Czarna magia! – tak o programowaniu myśli wielu rodziców

Z drugiej strony chcieliby, aby ich dzieci zaczęły się go uczyć. Nie raz słyszeli, że to kompetencja przyszłości. Ministerstwo Cyfryzacji też tak uważa i chce, aby miały ją szansę poznać dzieciaki z różnych stron Polski. To dla nich, w każdym województwie, zostały otworzone w 2018 r. Kluby Młodego Programisty (KMP). 

Pod okiem profesjonalistów 

Tylko w ubiegłym roku w KMP przeszło 1600 bezpłatnych warsztatów. Wzięło w nich udział ponad 21 tysięcy uczestników. Jeśli chcecie dołączyć do tego grona, zapiszcie się na kolejną – ostatnią przed wakacjami – turę zajęć! Zapisy ruszają w najbliższy poniedziałek (2 marca) na stronie www.klubmlodegoprogramisty.pl. W warsztatach mogą brać udział nie tylko dzieciaki, ale i rodzice. 

To teraz kilka podstawowych informacji. 

Gdzie?
Kluby działają w Nysie, Siedlcach, Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Jaworznie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Ełku, Gnieźnie i Stargardzie. 

Dla kogo?
Zajęcia dopasowane są do wieku uczestników. Są dwie grupy wiekowe: dzieci z klas 1-3 i z klas 4-6. Każdy cykl to 10 godzinnych spotkań. 

Kiedy?
Co tydzień, o tej samej godzinie, pod okiem profesjonalnych trenerów dzieci – wraz z rodzicami – poznają korzyści płynące z nauki programowania. 

Za ile?
Udział w warsztatach jest bezpłatny. 

– Na naszych zajęciach – pod okiem profesjonalnych trenerów, z pomocą robotów i tabletów – udowadniamy, że rozpoczęcie nauki programowania to świetna zabawa. Na warsztatach uczymy logicznego myślenia, pracy w grupie, rozwiązywania skomplikowanych problemów. To kompetencje, które przydadzą się każdemu, niezależnie od tego jaką droga zawodową pójdzie – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Pierwszy rok działania naszych Klubów pokazał, że takich warsztatów z nauką programowania brakowało. Zainteresowanie zajęciami nie maleje – dodaje szef MC. 

Co zrobić, żeby zapisać dziecko na warsztaty? 

W poniedziałek (2 marca 2020 r.) w samo południe wejdźcie na www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnijcie dostępny tam formularz. 

O przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń, które są przyjmowane do wyczerpania miejsc w danym cyklu szkoleniowym. Jeśli nie zdążycie – traficie na listę rezerwowych i będziecie mieli szansę dołączyć do nich jeszcze we wrześniu 2020 roku. 

UWAGA!
Zgłoszenie na zajęcia przyjmowane są tylko drogą elektroniczną. Telefon do siedziby KMP nic nie da, więc nie dzwońcie 

Grafik zajęć w Nysie:

Kiedy?
Początek – 17 marca 2020 r.
Zakończenie – 26 maja 2020 r. 

Zajęcia będą odbywały się w: 
– poniedziałki w godz. 16.30-18.30 (kl. 4-6) 
– wtorki w godz. 16.30-17.30 (kl. 1-3)

Gdzie?
Bastion Królowej Jadwigi (parter) Punkt Informacyjno-Turystyczny, ul. Piastowska 19.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.