Przeskocz do treści

NieBezpieczni w sieci – konkurs dla NGO na najlepszą kampanię edukacyjną

W organizacjach pozarządowych siła! Ministerstwo Cyfryzacji chce z niej skorzystać i działać razem. Dlatego ogłasza konkurs na pomysł na najlepszą kampanię informacyjno-edukacyjną poświęconą bezpieczeństwu w sieci, którą wspólnie zrealizujecie.

Celem jest wzrost świadomości Polaków na temat bezpieczeństwa w sieci. Niezależnie, ile mają lat – ważne, aby byli świadomymi użytkownikami internetu. Kampania polegać ma na edukowaniu, pokazywaniu zagrożenia, wskazywaniu sposobu radzenia sobie z nimi, a nie straszeniu.

– Bezpieczeństwo w sieci to temat, który dotyczy każdego z nas. Dlatego do wspólnego działania zapraszamy organizacje pozarządowe. Wierzymy w ich potencjał i chcemy z niego czerpać – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – To właśnie do nich adresujemy nasz konkurs „NieBezpieczni w sieci”, który organizujemy w ramach kampanii „e-Polak potrafi!” – dodaje szef MC. 

Zadanie konkursowe?
Przyślijcie do MC swoje pomysły na kampanię edukacyjno-informacyjną, która najlepiej – Waszym zdaniem – zrealizuje to założenie. 

Nagroda?
Pieniężna. Choć nie tylko – MC zrealizuje, we współpracy ze zwycięskimi NGO, od 1 do 3 najlepszych kampanii. W sumie przeznaczy na ten cel 500 000 złotych. 

Aby wziąć udział w konkursie, musicie spełnić tylko dwa warunki: 
1. mieć doświadczenie w realizacji minimum jednej kampanii edukacyjnej/informacyjnej, 
2. wypełnić prosty formularz dostępny pod adresem: www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/konkurs

Kampanie mają docierać do jednej lub kilku z poniższych grup docelowych: 
1. dorośli korzystający z internetu, o niskiej świadomości zagrożeń (ze szczególnym uwzględnieniem osób powyżej 34. roku życia, głównie ze wsi, małych i średnich miast o dochodach poniżej średniej), 
2. przedsiębiorcy (małych i średnich przedsiębiorstw), 
3. opiekunowie dzieci. 

Udział w konkursie podzielony został na dwa etapy.

W pierwszym – Kapituła Konkursowa dokona oceny koncepcji Waszej kampanii. 

Autorzy maksymalnie pięciu najlepiej ocenionych pomysłów zostaną zaproszeni do udziału w drugim etapie konkursu. A ten polegał będzie na prezentacji kampanii przed Kapitułą Konkursową. 

W zależności od wyników tego etapu, wybiorą liczbę laureatów. A tych może być od jednego do trzech, a dokładnie od jednej do trzech, bo mówi przecież o organizacjach pozarządowych. 

Czas na terminy, o których musicie pamiętać. 
22 marca 2020 r. – do tego dnia czekają na Wasze zgłoszenia 
– 22 marca – 12 kwietnia 2020 r. – pierwszy etap konkursu, ocena koncepcji kampanii przez Kapitułę Konkursową 
14 kwietnia 2020 r. – rozpoczęcie drugiego etapu konkursu, prezentacje najlepszych pomysłów przed Kapitułą Konkursową 
8 maja 2020 r. – ogłoszenie zwycięzcy/ zwycięzców! 

Jest o co walczyć! 

Przyszedł czas na informacje, na które na pewno czekacie. Pula nagród. To nie jest typowy konkurs, jakich wiele, w związku z tym pula nagród też jest inna, niż zwykle. 

Zacznijmy od puli nagród pieniężnych – wynosi 15 000 zł. Za to pula środków na realizację pomysłów na kampanie – to aż pół miliona złotych! 

Wysokość poszczególnych nagród zależy od liczby wyłonionych laureatów. 

Więcej informacji na ten temat oraz wszystko inne, co powinniście wiedzieć przed zgłoszeniem się do konkursu, znajdziecie w jego regulaminie: www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/konkurs

Organizatorzy i partnerzy  Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji. Patronat medialny: ngo.pl oraz kampaniespoleczne.pl Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji Photo by Pixabay on Pexels.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: