Przeskocz do treści

Olek potrzebuje Twojej pomocy. Jego „gwardia” organizuje event [UDOSTĘPNIJ]

Olek Biliński, ziębiczanin – to fajny i inteligentny 11-latek, który powinien cieszyć się życiem i brać je garściami. Niestety…  jego radość życia, dziecięca beztroska skończyła się w 2013 r. Wtedy zdiagnozowano u Olka białaczkę. Mial wtedy tylko 4 lata. Całej rodzinie świat się zawalił.

Od tamtej pory (a to już 7 lat), swoje dziecięce życie spędza głównie w klinice, która stała się jego drugim domem. Przy jego łóżku dzielnie trwa przez cały ten czas mama Natalia, a tata Szymon pracuje i opiekuje się dwoma młodszymi braćmi Olka – Igorkiem i Frankiem. 

Jest bardzo ciężko – trudne leczenie spustoszyło organizm Olka. 

Przez 7 lat, Olek jest na antybiotykach, lekach przeciw wirusowych i przeciw grzybicznych. Przeszedł około 200 punkcji pod narkozą. Miał niezliczoną ilość chemii. Nadzieja wracała i odlatywała od Olka jak bumerang. Już trzykrotnie wydawało się, że Olek na dobre rozprawił się z białaczką. Za każdym razem kontrolne badania po zakończeniu leczenia dawały nadzieję, że Olek wygrał z chorobą. Powoli cała rodzina wracała do normalnego życia. 

Nastąpiła czwarta wznowa choroby. 

Ten dzielny mały chłopiec z godnością przyjął tę wiadomość i po raz kolejny zamienił rodzinny, ciepły, pełen miłości dom na kliniczną salę Przylądka Nadziei. Po raz kolejny Natalia (matka dziecka), z pełną determinacją czuwa przy Olka łóżku w klinice, wierząc, że Olek zwycięży chorobę. A Szymon (ojciec dziecka) ponownie z Igorem i Frankiem czekają na nich w domu, w Ziębicach. 

Olkowi towarzyszy jego Gwardia.

Gwardia ludzi z wielkimi dobrymi sercami, którzy walczą o fundusze na leczenie Olka. Bo to ostatnia walka. Jego białaczka jest tak lekooporna, że może pomóc tylko genetyczne przeprogramowanie jego komórek, aby rozpoznawały i zwalczyły białaczkę. Ta metoda nazywa się CART-T i dostępna jest w USA. Potrzeba 1 500 000 zł., na siępomaga trwa wielka zbiórka pieniędzy. Na tę chwilę na koncie Olka jest prawie 900 000 zł. 

Czasu jest coraz mniej. 

Jeśli nie zdąrzą zebrać tej kwoty to Olek umrze, ponieważ to jest ostatnia metoda, która może uratować jego życie. A Olek jest wart wszystkich pieniędzy świata. Za wszystko, co w swoim młodym życiu wycierpiał. Za Jego pokorę i wielką wolę życia. Za jego determinację i za wielką matczyną miłość Natalii i ojcowską Szymona. 23 lutego 2020 r. 

Gwardia Olka organizuje Imprezę Charytatywną dla Olka.

Event odbędzie się w niedzielę 23 lutego 2020 r. w Ziębickim Centrum Kultury, od godziny 14:00. Będzie mnóstwo atrakcji, fantów, przepysznych wypieków, ciast i ciasteczek, dużo muzyki, koncertów i tańca oraz przeogromna ilość miłości, przyjaźni i otwartych na pomoc innym serc.

Bądźmy tego dnia wszyscy razem dla Olka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: