Przeskocz do treści

Nyski Dom Kultury: Do kogo trafi statuetka Trytona Nyskiego?

Gala Trytona Nyskiego już w sobotę. Kapituła konkursowa zadecyduje kto tym razem otrzyma prestiżową statuetkę W tym roku o tytuł zasłużonego mieszkańca Gminy Nysa powalczą:

– Mariusz Drożdzal – od 1993 roku Dyrygent Chóru HOSSANNA, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie wykładowca PWSZ w Nysie, w Wydziale Jazzu. Koncertuje z chórem w kraju i zagranicą (Włochy, Austria, Niemcy, Czechy), uczestnicząc w ważnych wydarzeniach kulturalnych promujących Gminę Nysa. Laureat wielu nagród indywidualnych i zespołowych.


Marta Węgrzyn – od lat zajmuje się ratowaniem dzikich zwierząt. Dzięki niej na wolność powróciło wiele dzikich zwierząt, po uprzednim ich wyleczeniu i rehabilitacji. Posiada ogromną wiedzę oraz doświadczenie w dziedzinie weterynarii, szczególnie ornitologii. Z jej wiedzy korzystają inne ośrodki rehabilitacji z całej Polski.

Teresa Czarnołęska – Dyrektor Zespołu Szkół „Pascal”. Jest zaangażowana w promocję edukacji dla mieszkańców. Dzięki jej staraniom osoby dorosłe mogą korzystać z bezpłatnej, bogatej oferty edukacyjnej i zdobywać cenne na rynku pracy kwalifikacje zawodowe. Ponadto angażuje się w działalność charytatywną, podejmuje różne inicjatywy np. „Krwiobus w szkole”.


Stowarzyszenie „Mówimy nieborakowi”– działa na rzecz pomocy dzieciom z chorobami nowotworowymi i ich rodzinom. Zajmuje się propagowaniem wiedzy o chorobach nowotworowych i w spieraniem służby zdrowia w walce z tymi chorobami. Stowarzyszenie zajmuje się również zbieraniem włosów na peruki dla dzieci chorych, po intensywnej chemioterapii lub po operacjach.

Arkadiusz Komorowski – Dyrektor Zakładu Produkcji Etanolu należącego do Bioagry. Arkadiusz Komorowski zainspirował inwestora do rewitalizacji starego Młyna, który mieści się w śródmieściu Nysy. Obiekt przy ul. Mostowej pozostawał od wielu lat nieużytkowany.

Nie zabraknie także muzycznych emocji po Gali. Dziwny jest ten świat, czy Pod Papugami – to tylko niektóre utwory Czesława Niemena, które usłyszymy 22 lutego br. w Nyskim Domu Kultury. Muzyczne wspomnienia wybitnego muzyka zaprezentuje Marek Bałata. Nieświetlenie utwory zostaną wykonane w jazzowych aranżacjach.

Bilety dostępne w kasie Nyskim Domu Kultury
oraz :
ndk.nysa.plhttp://s7.systembiletowy.pl/ndk/system_portal.php/repertoire.html?id=203

Informacja prasowa: Dominika Michna / NDK

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: