Przeskocz do treści

Granty PFRON. Konsultacje dla samorządów zainteresowanych wsparciem

Photo by fauxels on Pexels.com

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) zaprasza do udziału w spotkaniach, poświęconych konsultacjom dokumentacji konkursu grantowego dla jednostek samorządu terytorialnego. Odbędą się one w sześciu miastach.

Spotkania są częścią projektu „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”, realizowanego przez PFRON. Projekt ma na celu ułatwienie integracji społeczno-zawodowej osób z potrzebami wsparcia w zakresie mobilności (w tym osób z niepełnosprawnościami), poprzez przyznanie grantów jednostkom samorządu terytorialnego, służącym uruchomieniu usług indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawie dostępności wielorodzinnych budynków mieszkalnych.

Bezpłatne spotkania będą okazją do zapoznania się i przedyskutowania głównych założeń konkursu. Skierowane są one do przedstawicieli:
– jednostek samorządu terytorialnego,
– ogólnokrajowych związków jst,
– organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami lub pracujących z osobami z niepełnosprawnościami oraz środowisk pracujących z takimi osobami,
– osób posiadających z racji zajmowanego stanowiska czy podejmowanych działań doświadczenie w realizacji wsparcia na rzecz osób z niepełnosprawnościami i/lub osób z ograniczoną mobilnością.

W każdym spotkaniu może wziąć udział ok. 30 osób.

Harmonogram spotkań:
25 lutego – Olsztyn
26 lutego – Toruń
27 lutego – Gorzów Wielkopolski
3 marca – Lublin
5 marca – Opole
6 marca – Warszawa

Zgodnie z założeniami, dzięki projektowi 150 jednostek samorządu terytorialnego ma uruchomić usługę door-to-door dla osób o ograniczonej mobilności i oferować ją po zakończeniu projektu, w budynkach ma zostać wprowadzonych 160 usprawniebń. Zakończenie realizacji projektów finansowanych z grantów zaplanowano na 2022 rok.

Więcej informacji o projekcie można znaleźc na stronach PFRON 

Źródło: samorządy pap

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: