Przeskocz do treści

Namysłów: 7200 USUNIĘTYCH drzew – jest kara w wysokości 6,7 mln złotych!

Na działkach gminnych Namysłow w Krasowicach i Przeczowie w latach 2017-2018 zostało nielegalnie usuniętych ponad 7 tysięcy sztuk drzew. Po kontroli NIK, Starosta Powiatu Namysłowskiego, podjął decyzję o nałożeniu kary pieniężnej w wysokości 6 700 000 zł! – od decyzji Gmina złożyła odwołanie do SKO w Opolu.

– Niniejsza decyzja stanowi pokłosie kontroli NIK prowadzonej w Urzędzie Miasta w Namysłowie oraz w spółce EKOWOD w latach 2017-2018. Chodzi m.in. o usunięcie 7200 sztuk drzew bez wymaganego zezwolenia. Zdaniem Starostwa oraz NIK usunięcie przedmiotowych drzew bez wymaganego prawem zezwolenia podlega karze na podstawie art. 88 ust. 1 pkt 1 ustawy o ochronie przyrody – wyjaśnił Burmistrz Namysłowa, Bartłomiej Stawiarski dla Onet.

Należy dodać, że do wycinki doszło za poprzedniego Burmistrza Namysłowa – Juliana Kruszyńskiego. Co więcej – Prokuratura Rejonowa w Kluczborku oraz rzecznik dyscypliny finansów publicznych obecnie zajmują się możliwymi nieprawidłowościami w funkcjonowaniu gminy przed 2019 r.

Photo by David Besh on Pexels.com / zdjęcie poglądowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: