Przeskocz do treści

Milion złotych dla PWSZ w Nysie

Milion złotych z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Nyska Uczelnia znalazła się wśród 15 najlepszych uczelni zawodowych w Polsce, które otrzymały dodatkowe fundusze na 2020 rok. Uczelnie zawodowe mogą liczyć, co roku na dodatkowe środki na podniesienie jakości kształcenia w ramach przedsięwzięcia „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości”.

Listę uczelni, które otrzymały fundusze ogłosił podczas konferencji prasowej Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Jarosław Gowin. W konferencji prasowej wzięli również udział: Podsekretarz Stanu MNiSW – Sebastian Skuza, Zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju – dr Andrzej Kurkiewicz oraz JM Rektor PWSZ w Nysie – prof. Przemysław Malinowski i JM Rektor PWSW w Przemyślu – dr Paweł Trefler. Podczas konferencji omówiono założenia programu „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości” oraz finansowanie uczelni w 2020r.

– Fundusze z ministerstwa przeznaczymy na modernizację istniejących laboratoriów specjalistycznych naszej Uczelni i organizację nowych laboratoriów, głównie pod potrzeby kształcenia przyszłych inżynierów branży elektromobilności, a także kształcenia w warunkach wirtualnej rzeczywistości. Środki pozwolą także na organizację nowych kierunków studiów na potrzeby lokalnego rynku pracy – podkreśla JM Rektor prof. Przemysław Malinowski.

PWSZ w Nysie znalazła się w gronie uczelni, które uzyskały pozytywne oceny jakości kształcenia na kierunkach studiów wydanych przez Polską Komisję Akredytacyjną w latach 2014–2019 oraz mają wysoki wskaźnik zatrudnienia i zarobków absolwentów (monitoring Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych – ELA). Analizując los absolwenta uczelni zawodowej, bierze się pod uwagę średnie zarobki i stopę bezrobocia w miejscu jego zamieszkania. To pozwala zobaczyć, jak zdobyte wykształcenie wpływa na rzeczywistą sytuację zawodową i materialną absolwenta.

Premia finansowa dla najlepszych uczelni zawodowych w kraju z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest wypłacana w formie subwencji, która zapewnia większą elastyczność w dysponowaniu pieniędzmi. Uczelnie mogą wydać fundusze na cele, które podniosą jakość kształcenia. 

Foto: Przemysław Blechman

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: