Przeskocz do treści

NYSCY POLICJANCI PODSUMOWALI 2019 ROK

W Komendzie Powiatowej Policji w Nysie odbyła się odprawa służbowa podsumowująca wyniki osiągnięte przez nyskich policjantów w roku 2019. W spotkaniu uczestniczyli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego podinsp. Jacek Basik, Starosta Nyski Pan Andrzej Kruczkiewicz, Zastępca Burmistrza Nysy Pan Marek Rymarz, Prezes Sądu Rejonowego w Nysie Pani Dobrawa Michałowska, Prokurator Rejonowy w Nysie Pan Sebastian Biegun, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb oraz kadra kierownicza nyskiej Policji.

Naradę otworzył Komendant Powiatowy Policji w Nysie mł. insp. Edward Flaga, który przywitał zaproszonych gości i omówił współpracę polskich i czeskich policjantów w roku 2019. Podziękował samorządom za owocną współpracę na rzecz bezpieczeństwa oraz wsparcie finansowe.

W 2019 roku nyski garnizon wzbogacił się łącznie o 6 nowych pojazdów (w 2018 roku były to 72 nowe radiowozy), 1 z nich został zakupionych przy wsparciu Starostwa Nyskiego, pozostałe w całości zostały sfinansowane z budżetu Policji między innymi w ramach Programu Modernizacji Policji.

O przestępczości na terenie naszego powiatu powiedział nadkom. Grzegorz Gawłowski – Naczelnik Wydziału Kryminalnego nyskiej komendy. Duża wykrywalność to w głównej mierze efekt pracy nyskich kryminalnych. Do sukcesów należy zaliczyć między innymi wysoką wykrywalność, bo aż 100 % wśród przestępstw uciążliwych społecznie, takich jak bójka i pobicie. Na szczególną uwagę zasługuje aktywność policjantów zwalczających przestępczość narkotykową. W 2019 roku nyscy policjanci zabezpieczyli blisko 20 kilogramów różnego rodzaju narkotyków. Podsumowanie wyników uzyskanych przez Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą przedstawił Naczelnik Wydziału kom. Ryszard Antoszczyszyn.

Wykrywalność wszystkich przestępstw w naszym powiecie w dalszym ciągu utrzymuje się na dobrym, ponad 75% poziomie.

Wyniki pracy służby prewencji omówił Naczelnik Wydziału Prewencji w Nysie kom. Łukasz Bakalarczyk, który podkreślił rolę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ze zgłoszeń, które zostały naniesione w powiecie nyskim, w 2019 r. potwierdzonych przez policjantów zostało ponad 60% z nich. W głównej mierze dotyczyły one przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych i nieprawidłowego parkowania.

Policjanci z Wydziału Prewencji w Nysie wraz z Państwową Strażą Pożarną w Nysie, studentami PWSZ w Nysie oraz pracownikami Biblioteki Pedagogicznej przeprowadzili akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Przedszkolak ratuje”, której celem było uczenie dzieci w wieku 5 i 6 lat jak udzielać pierwszej pomocy i właściwie reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Nysie podkom. Rafał Wandzel, w swoim wystąpieniu podsumował wyniki nyskiej drogówki. Rok 2019 to spadek zdarzeń na drogach. W tym okresie odnotowaliśmy 89 wypadków drogowych, to o 5 mniej niż w roku ubiegłym. W wypadkach tych zginęło 8 osób (2018 – 13), natomiast 96 osób zostało rannych (2018 – 107). Funkcjonariusze przebadali stan trzeźwości blisko 90 000 kierowców. Dodatkowo policjanci zatrzymali 177 praw jazdy oraz 975 dowodów rejestracyjnych.

Po podsumowaniu wyników pracy policjantów KPP w Nysie głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu podinsp. Jacek Basik. Podziękował władzom samorządowym za duże wsparcie i pomoc finansową dla nyskiej policji, podkreślając jak ważna jest wzajemna współpraca. Podsumował stan bezpieczeństwa i wyniki pracy nyskich policjantów w roku 2019. Za osiągnięte wyniki, podziękował całej kadrze kierowniczej oraz wszystkim funkcjonariuszom. Podkreślił, iż Opolszczyzna nadal jest jednym z bezpieczniejszych regionów w kraju.

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście. Prokurator Rejonowy w Nysie Sebastian Biegun oraz Prezes Sądu Rejonowego w Nysie Dobrawa Michałowska podziękowali za dobrą współpracę z policją nyską w 2019 roku. Starosta Nyski Andrzej Kruczkiewicz podziękował policjantom za ich pracę i poświęcenie podczas codziennej służby. Podkreślił jak ważna jest rola Policji w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. Pełniący Obowiązki Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nysie bryg. Rafał Góra również podziękował za owocną współpracę, zwłaszcza podczas wspólnych akcji mających na celu ratowanie życia i zdrowia ludzkiego.

Źródło: KPP Nysa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: