Przeskocz do treści

Powiat Prudnicki zadba o bezpieczeństwo pieszych [WIDEO] [ZDJĘCIA] [ANKIETA]

Starostwo Powiatowe w Prudniku inwestuje w poprawę bezpieczeństwa na drogach Powiatu Prudnickiego. W grudniu zeszłego roku zainwestowali w przejście dla pieszych na ul. Skowrońskiego. Powstało nowoczesne oświetlenie.

Jest to pierwszy tak innowacyjny i skuteczny projekt oświetlenia w Powiecie Prudnickim. W ramach prac zostały zamontowane dwie latarnie oświetleniowe z aluminiowych słupów o wysokości 6 metrów każda. Z możliwością pracy w temperaturach od -40 do +55 stopni Celsjusza.

– „Wykonane oświetlenia przejścia dla pieszych zapewniają dobrą widoczność pieszego na przejściu, jak i w strefach oczekiwania. Rozsyłany jest asymetryczny strumień świetlny, przez co uzyskiwany jest pozytywowy obraz sylwetki pieszego.” – informuje Starostwo Prudnickie.


W 2020 roku Starostwo Powiatowe ma możliwość pozyskania dofinansowania w wysokości około 100 tys. zł. na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Ze wstępnych analiz wynika, że skrzyżowanie ulic Dąbrowskiego/Parkowa jest jednym z bardziej niebezpiecznych. W pobliżu znajduje się szkoła, lekarze, droga do parku oraz na cmentarz. Ruch jest bardzo duży.

Na ten moment ustawiono tam znaki ograniczające prędkość do 20 km/h. Lecz, większość kierowców bagatelizuje to ograniczenie.

Dla przypomnienia – to właśnie na tym skrzyżowaniu (Dąbrowskiego/Parkowa) w maju 2019 r. doszło do tragicznego potrącenia.


W związku ze wstępnymi analizami Starostwo Prudnickie stworzyło ankietę, w której pyta o opinie mieszkańców na temat – „Bezpieczeństwa pieszych przy skrzyżowaniu Dąbrowskiego-Parkowa oraz ewentualne wskazanie innych niebezpiecznych przejść dla pieszych w Powiecie Prudnickim” -. To od Ciebie w dużej mierze zależy gdzie i w jaki sposób zostanie poprawione bezpieczeństwo pieszych na drogach Powiatu Prudnickiego.

Zachęcamy do wzięcia udziały w ankiecie
kliknij

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: