Przeskocz do treści

Nysa: Stwórz prawdziwy dom potrzebującym dzieciom

Powiatowe Centrum Pomocy w Nysie poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze oraz chętnych do prowadzenia rodzinnego domu dziecka, którzy mogą zaoferować potrzebującym dzieciom prawdziwy dom.

Nie każde dziecko może wychowywać w swoim rodzinnym domu. Nyski PCPR chce stworzyć tym dzieciom bezpieczne, przyjazne i pełne ciepła miejsce, które będzie ich domem pełnym miłości.

Masz wątpliwości, zastanawiasz się, czy zostać rodzina zastępczą bądź stworzyć rodzinny dom dziecka – to nie jest łatwa decyzja, ale nie obawiajcie się, pracownicy PCPR są po to, aby Wam pomóc.

Formy Rodzinnej Pieczy Zastępczej:

Rodziny Spokrewnione
Tworzą je dziadkowie lub rodzeństwo dziecka, które ma być objęte opieką. Kandydaci na rodzinę zastępczą spokrewnioną przechodzą szkolenie według indywidualnego planu, w zależności od potrzeb rodziny i dziecka.

Rodziny Niezawodowe
Tworzą je osoby z rodziny dziecka, np. ciotka, wujek lub osoby obce. Kandydaci na rodzinę niezawodową przechodzą przez proces kwalifikacyjny obejmujący m.in. diagnozę psychologiczną oraz szkolenie dla kandydatów na opiekunów zastępczych. Przynajmniej jedna osoba powinna posiadać stałe źródło dochodu.

Rodziny Zawodowe
Rodziny pełniące funkcję pogotowia rodzinnego: umieszcza się w nich maksymalnie 3 dzieci do czasu unormowania ich sytuacji prawnej przez sąd, nie dłużej jednak niż na okres 4 miesięcy. W szczególnie uzasadnionych przypadkach okres ten może zostać przedłużony do 8 miesięcy lub do zakończenia postępowania sądowego.

Rodziny specjalistyczne: umieszcza się w nich nie więcej niż 3 dzieci posiadających orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz dzieci na podstawie ustawy o postępowaniu w sprawie nieletnich.

Rodzinne domy dziecka: tworzą je osoby niespokrewnione z dzieckiem i umieszcza się w nich od 4 do 8 dzieci. Dzieci mogą pozostawać w rodzinnych domach do chwili powrotu do rodziny biologicznej, do czasu adopcji lub do osiągnięcia przez nie dorosłości. Osoby tworzące rodzinny dom dziecka mają obowiązek podnoszenia swoich kwalifikacji poprzez m.in. udział w specjalistycznych szkoleniach.

Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie
ul. Piastowska 33a w Nysie
Tel.: 77 448 26 10
E-mail: sekretariat@pcprnysa.pl
http://www.pcprnysa.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: