Przeskocz do treści

Makabryczne nagranie potrącenia pieszej w Krapkowicach

Pomimo bardzo groźnie wyglądającego wypadku, 23-letnia Kobieta mieszkanka Krapkowic miała bardzo dużo szczęścia, ponieważ jeszcze tego samego dnia o własnych siłach wyszła ze szpitala. Kierowca Passata to 25-letni mieszkaniec Gogolina teraz będzie musiał wyjaśnić policjantom, dlaczego nie widział pieszej oraz dlaczego nie zachował szczególnej ostrożności poprzez np. „ściągnięcie nogi z gazu” w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych.

Mimo wielu przedsięwzięć podejmowanych przez Policję, samorządowców i inne podmioty działające na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, niezmiennym pozostaje fakt, że przede wszystkim bezpieczeństwo zależy od samych uczestników ruchu drogowego. Lekceważenie przepisów, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a często kompletny brak wyobraźni prowadzi do wypadków drogowych, szczególnie tych najtragiczniejszych w skutkach.

Kilka minut przed wypadkiem funkcjonariusze krapkowickiej drogówki w rejonie całego miasta prowadzili lustrację nowej infrastruktury drogowej. Nowe oznakowanie przejścia dla pieszych w tym również monitoring został zainstalowany z końcem roku przez Gminę Krapkowice, również w rejonie skrzyżowania ulicy Księdza Koziołka i Górnej.

KPP z Krapkowic ostrzega „Pamiętajmy jeżeli jesteśmy pieszymi, to głównie od nas zależy, czy bezpiecznie wrócimy do domu. Nawet jeśli teoretycznie mamy pierwszeństwo przechodząc przez ulicę, bądźmy pewni, że kierowca nas widzi.”

Źródło: KPP Krapkowice

%d blogerów lubi to: